تربیت کودک و نوجوان

انتخاب واحد پولی

دوره هوش(یاری) جنسی نوجوان

دوره هوش(یاری) جنسی نوجوان

3,850,000 تومان
1,925,000 تومان
50% تخفیف

هوشیاری جنسی نوجوان


عنوان: دوره هوش(یاری) جنسی نوجوان
زمان کل: هفت جلسه، بیش از 10 ساعت
مدرس: شهرام اسلامی
سرفصل‌ها:

ناگفته‌های مسائل جنسی نوجوانان
نوجوان، احساسات و ارتباط با جنس مخالف
شناخت نیازها و انتظارات متقابل نوجوان و والدین
انوع بلوغ شامل بلوغ ادراکی، بلوغ جنسی، بلوغ اجتماعی و...
رایج‌ترین اشتباهات نوجوانان و خانواده‌ها
چالش‌های جنسی ذهنی نوجوان + راهکارها
و ...

فرمت: ویدیویی mp4 و صوتی mp3
با خرید این محصول فایل‌های صوتی و ویدیویی تمامی جلسات در اختیار شما قرار می‌گیرد.
مدت اعتبار لینک‌های دانلود: یک سال

سِرور این سایت در کشور ایران واقع شده است؛ به‌صرفه و با ترافیک نیم‌بها (در اغلب ISP ها) دانلود کنید!

دوره هوش(یاری) جنسی نوجوان چیست و چه اتفاقی قرار است بیافتد؟

مسائل جنسی نوجوان، از آن دست خط قرمزها در بسیاری از خانواده‌های ایرانی است که حتی صحبت کردن راجع به آن، با واکنش‌های غضب‌آلود یا بی‌تفاوتی والدین همراه می‌شود. اما مگر می‌شود یک نوجوان را که تازه هوش جنسی‌اش را پیدا کرده و درگیر هیجانات و کنجکاوی‌های مختلف شده را به حال خود گذاشت و او را به هو‌ش(یاری) جنسی نرساند؟ البته می‌دانید هوشیاری جنسی صرفاً این نیست که یک سری دستورات شفاهی و تاکیدی را مدام برای نوجوان بازگو کرد و یا مثل کارآگاه‌ها دنبالش افتاد که دست از پا خطا نکند. چرا که دیر یا زود، نوجوان جلو روی شما می‌ایستد و می‌گوید دیگر بزرگ شده و توانایی تصمیم‌گیری برای زندگی خودش را دارد و یا به‌صورت پنهانی کارهایی را انجام می‌دهد که به اعتقاد خودش یا دوستانش درست به‌نظر می‌رسند. پس در چنین وضعیتی پاک کردن صورت مسئله، نه به نفع نوجوان است و نه برای والدین دلسوزش سودی دارد؛ از همین رو برای اولین بار یک دورۀ آموزشی را با تدریس شهرام اسلامی طراحی نموده‌ایم که هم از دید نوجوان و هم از دید والدین به مسائل جنسی مرتبط با نوجوانی نگاه کنیم، موقعیت‌های مختلفی که دختران و پسران نوجوان درگیرشان می‌شوند را بررسی کرده و به بهترین راه حل‌ها برسیم.
 
حسی که فعال شده، ممکن است خیلی چیزها فوران کنند!
کودک دیروز که خیلی چیزها را نمی‌دانست حالا نوجوانی شده که به واسطۀ «بلوغ»، احساسات و تمایلات بسیار زیادی را برای اولین بار تجربه می‌کند. یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین این هیجانات، «احساس جنسی» است که بیداری‌اش، نوجوان را وارد دنیای عجیب و تازه‌ای می‌کند. کوهی که تا همین چند وقت پیش، سرد و خاموش بود، حالا آتشفشان فعالی شده؛ تغییرات جسمی و فیزیولوژیکی که برای نوجوان قابل لمس است، اما انگار یک سری تغییرات و تمایلات ناشناخته‌ای هم هستند که برای کشف‌شان باید کنکاش‌های بیشتری به خرج داد. پس سفر ماجراجویانه‌اش در دنیای مسائل جنسی آغاز می‌شود و نوجوان ابهاماتش را توسط هم‌سن‌وسالان، دوستان صمیمی، شبکه‌های اجتماعی و... برطرف می‌کند. در واقع این اطلاعات در قالب متن، توضیحات شفاهی، منابع چندرسانه‌ای (ویس، فیلم و...) ذهنیت نوجوان را شکل می‌دهند؛ ذهنیت‌هایی که مبنای تصمیم‌گیری‌های آینده‌اش می‌شوند.

چیزی نگو گلم! راهنمای نوجوان کیست و از چه کسی حرف‌شنوی دارد؟
نوجوان، اطلاعاتی که از دنیای پیرامونش گرفته را با تجربه‌های جسته و گریختۀ خودش، ترکیب می‌کند و گام‌های عملی برای ورود به دنیای مسائل جنسی بر می‌دارد. این چه چیزی است که اکثر دوستانم راجع به آن صحبت می‌کنند؟ جنس مخالف چه دارد که من را مثل آهنربا به سمت خودش می‌کشاند؟ من دیگر بزرگ شده‌ام، چرا خودم را از لذت محروم کنم و این احساس را تجربه نکنم؟ خیلی از دوستانم دوست پسر / دوست دختر دارند و این اتفاق، کاملاً طبیعی است. تمامی این واگویه‌های نوجوان وقتی تثبیت می‌شوند که توسط طرف مقابلش تایید شوند، یعنی توسط همان فردی که نوجوان با او در ارتباط است، بر افکار نوجوان «مُهر تایید» زده شود. پس یک رابطۀ پنهانی شکل می‌گیرد که مثل یک راز بین نوجوان و جنس مخالفش می‌ماند و هیچ کس نباید خبردار شود. البته که معمولاً ماه همیشه پشت ابر نمی‌ماند و بعداً خیلی‌ها خبردار می‌شوند، فقط باید امیدوار بود که کار به جاهای باریک کشیده نشده باشد!
 

نوجوان عزیز، شما را کاملاً درک می‌کنیم!

اینکه پدر یا مادری، شرایط آدم را درک کند و اینقدر نصیحت‌های تکراری نکند و به‌عبارتی دیگر خیلی - Sober - نباشد، انتظار بیجایی برای یک نوجوان نیست. مسلماً همۀ والدین، خوشبختی نوجوان‌شان را می‌خواهند و از نظر خودشان راهنمایی‌ها، برای این است که فرزندشان دچار آسیب نشود؛ یعنی مقصودشان خوب است، اما راه‌هایی که برای رسیدن انتخاب می‌کنند، معمولاً خوب نیست! می‌خواهند به زور بچه‌شان را خوشبخت کنند، که با گارد یا جملات این چنینی از طرف نوجوان مواجه می‌شوند: زندگی خودم است، اینقدر برای من تعیین تکلیف نکنید! با شرکت در این دوره یاد می‌گیرید که چطور والدین و نوجوان، در کنار هم به مقصد دلخواه برسند و هیچ چیزی را به یکدیگر تحمیل نکنند.
 
پسر یا دخترِ من در این فازها نیست!
اگر احساس می‌کنید که این دوره برای نوجوان شما کارایی ندارد و به قول خودتان، نوجوان شما اصلاً در این فازها نیست، وقت آن فرا رسیده است که کمی واقع‌بینانه‌تر به دنیای پیرامون خود نگاه کنید. نه اینکه خدای نکرده پسر یا دختر شما دچار انحراف شده، نه! ولی با افزایش هوش(یاری) جنسی او، هم خیال شما راحت می‌شود و هم خودش از حس درک نشدن، تنهایی یا پنهان‌کاری، خلاص می‌شود. پس این دوره برای هر نوجوانی اثربخش است. شهرام اسلامی با سال‌ها تجربه‌اش از ارتباط با نوجوانان، به‌خوبی دنیای آنها را درک می‌کند و ناگفته‌هایی که یک نوجوان به خانواده‌‌اش نمی‌گوید را می‌داند. کافیست به تجربه، اعتماد و در این دوره ثبت‌نام کنید.
 
نوجوان و نگاه‌هایی که به اوست. خجالتی که کم کم می‌ریزد!
سایۀ نگاه‌های افراد مختلف در جامعه بر نوجوان دختر سنگینی می‌کند و پر واضح است که از این لحاظ نوجوان دختر، نسبت به نوجوان پسر، آسیب‌پذیرتر است. اینکه با این حجم از نگاه‌های خریدارانه، نوجوان بتواند هوش‌(یاری)‌ جنسی‌اش را حفظ کند، بسیار حایز اهمیت است. مسلماً شما نمی‌توانید تمامی نگاه‌های دیگران را کنترل کنید، اما می‌توانید با افزایش آگاهی نوجوان، عزت نفس و هوشیاری‌اش را در حد قابل قبولی نگه دارید و کاری کنید که فریب نخورد و وارد رابطه‌های غلط نشود.
 
هشدار حضور والدین برای نوجوان؟!
اینکه نوجوان در مورد مسائل جنسی، از حضور والدینش و برملا شدن اقداماتش، احساس خطر کند، یک هشدار بسیار جدی برای پدر و مادر است. والدین عزیز، اگر حافظۀ شما یاری دهد، می‌توانید نوجوانی خودتان را به یاد بیاورید. مسلماً چالش‌های زیادی داشتید، خصوصاً در مورد مسائل جنسی که فضای خانواده‌های قدیمی، به ندرت پذیرای چنین صحبت‌هایی بود. حالا که نوجوان دارید و او هم مثل شما با دنیایی از تغییرات فیزیولوژیکی و ذهنی مواجه شده است، باز هم می‌‌خواهید مثل گذشته رفتار کنید؟ اوضاع جامعه و سبک زندگی‌ امروزی خیلی عوض شده است، اگر نتوانید خودتان را با شرایط جدید تطبیق دهید، مسلماً نوجوان‌تان را از دست می‌دهید.
 
گاهی هوش(یاری) با عدم اعتماد و توانایی نه گفتن، به دست می‌آید.
من دوستش دارم، ما که کار بدی نمی‌کنیم، یک عشق پاک را داریم تجربه می‌کنیم که حال هر دو نفرمان خوب است. حواسم هست که کسی از اعتماد من سوء استفاده نکند و... جملات این چنینی از زبان دختران نوجوان بسیار شنیده می‌شود، غافل از اینکه نمی‌دانند بسیاری از ارتباطات نادرست، در ابتدا صحیح و بدون مشکل به نظر می‌رسیدند. یعنی کمتر کسی پیدا می‌شود که در ابتدا به یک دختر بگوید، چه خانم زیبا و متشخصی، می‌شود یک بلایی سرتان بیاورم، و دختر هم بگوید بله و بروند! پس لزوم افزایش هوش(یاری) جنسی برای نوجوان فارغ از هر نوع شخصیت یا مدل رفتاری که دارد، بیش از پیش احساس می‌شود.
 
هوش(یاری) جنسی فقط برای دختران نوجوان نیست!
هوش(یاری) جنسی صرفاً مراقبت جسمی نیست که کسی دست به جای خصوصی ما نزند. بلکه نوعی مراقبت ذهنی هم هست. هوش(یاری) جنسی، شکل‌گیری یک سری ذهنیت‌ها و طرز فکرها در نوجوان است که باعث می‌شود او مرتکب خطایی نشود و اگر اشتباهی هم انجام داد، آن اشتباه را تکرار نکند و یا آسیب‌هایش به حداقل برسد. علاوه بر دست درازی‌های جنسی، ممکن است مجموعه‌ای از حالات افسردگی، تنهایی، سرخوردگی و... در نتیجۀ تمایلات جنسی برای نوجوانان پدیدار شوند که داشتن آمادگی برای عکس‌العمل‌های درست، تعیین کننده است. پس با این تعریف، هم دختر و هم پسر نوجوان باید به هوش(یاری) جنسی برسد، چرا که آینده‌اش از تصمیمات و رفتار کنونی‌اش بسیار تاثیر می‌پذیرد.
 
تست‌های اختصاصی شهرام اسلامی، جای دیگری پیدا نمی‌شود!
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهرام اسلامی، طراحی تست‌ها و آزمون‌های هدفمند پیرامون موضوعات هر دوره است. در این دورۀ هوش(یاری) جنسی نوجوان هم این تست‌ها را در جلسات داریم. مثلاً پیرامون یک موضوع مشخص می‌خواهید بدانید که در کجای کار هستید، پس برای آن موضوع 10 سوال، پیش روی شما قرار می‌گیرد که از 0 تا 10 به آن‌ها امتیاز می‌دهید و در نهایت برآیندی از امتیازاتی که داده‌اید، به‌عنوان شاخص و راهنمای شما برای تصمیمات آتی عمل می‌کند.
 
 
این دوره برای شما سودمند است اگر...
در خانوادۀ شما نوجوان (یا در سن نزدیک به نوجوانی) زندگی می‌کند.
نوجوان هستید و می‌خواهید قدم‌های مطمئن‌تری در سال‌های پیش روی خود بردارید و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.
پدر یا مادر نوجوان هستید و می‌خواهید اشتباهات خود را به حداقل رسانیده و به درک بهتری از حال نوجوان دست پیدا کنید.
به مدیریت رابطۀ نوجوان با دیگران اهمیت می‌دهید و منطق را نسبت به تصمیمات احساسی، ترجیح می‌دهید.
به دلیل علاقه شخصی یا کار خود، دوره‌های این چنینی را دنبال می‌کنید و دانستن این مباحث را کارگشا می‌دانید.
 
چرا شرکت در دوره هوش(یاری) جنسی نوجوان اهمیت دارد؟
هزاران مراجعه‌کننده (به‌صورت حضوری و غیرحضوری) داستان‌ها و چالش‌های جنسی نوجوانی را برای شهرام اسلامی روایت کرده‌اند و از پیشنهادات عملی او نتیجه گرفته‌اند، چکیده‌ای از روایت‌های زندگی افراد مختلف + راهکارهای پیشنهادی + پژوهش‌های منابع به‌روز را در این دوره دریافت خواهید کرد.
اگر با داشتن یک راهنما مثل شهرام اسلامی و استفاده از تجربیات 30 ساله‌اش، هم رابطۀ نوجوان با خانواده‌ بهتر شود و هم نوجوان احساس ارزشمندی بیشتری کند، چرا امتحان نکنید؟
برای شرکت در دوره هوش(یاری) جنسی نوجوان هیچ محدودیت مکانی وجود ندارد و به‌راحتی در هر جای دنیا، می‌توانید در این دوره ارزشمند شهرام اسلامی شرکت کنید و علاوه بر یادگیری نکاتی ارزشمند، آیندۀ بهتری را برای خانواده‌تان رقم بزنید.
 


برای تهیه‌ این دوره، دکمۀ "افزودن به سبد خرید" را زده و با کلیک روی "گام بعدی" سایر مراحل ثبت سفارش را طی نمایید.

عضویت در خبرنامه سایت (رایگان)

    • مطالب و فایل‌های چندرسانه‌ای آموزشی، اطلاعیه‌ها و تخفیف‌های جدید "شهرام اسلامی" را در صندوق ایمیل خود دریافت کنید؛ لغو اشتراک در هر لحظه امکان‌پذیر است.

  • عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت شهرام اسلامی

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی

اطلاعات تماس

کانال تلگرام شهرام اسلامی

برای عضویت در تنها کانال رسمی شهرام اسلامی روی لینک زیر کلیک نمایید:

telegram.me/shahrameslami1

کانال تلگرام شهرام اسلامی

ورود

ساخت حساب کاربری