تربیت کودک و نوجوان

انتخاب واحد پولی

دانلود دوره 5 جلسه‌ای محصل من

دانلود دوره 5 جلسه‌ای محصل من

2,750,000 تومان
1,375,000 تومان
50% تخفیف

محصل من


عنوان: دوره "محصل من"
زمان کل: پنج قسمت، حدود 7.5 ساعت
مخاطب: والدینی که دارای کودک و نوجوان دانش‌آموز هستند.
سخنران: شهرام اسلامی
سرفصل‌ها:
نقش پدر و مادر در هدایت تحصیلی فرزندان
اولویت‌ها و علاقمندی‌های پدر، مادر و فرزند
آینده‌سازی یا آینده‌سوزی؟
بی‌انگیزه بودن بچه‌ها برای درس خواندن
ارزیابی روش‌های یادگیری کودک و نوجوان
نگرانی‌های والدین برای آینده نوجوانان
ایجاد ارتباط موثر با فرزند
و ...
این دوره کلاً 5 جلسه بوده که 3 جلسه محتوا + 2 جلسه پرسش‌وپاسخ ضبط شده است.
فرمت: ویدیویی mp4 و صوتی mp3
با خرید این محصول فایل‌های صوتی و ویدیویی تمامی جلسات در اختیار شما قرار می‌گیرد.
مدت اعتبار لینک‌های دانلود: یک سال

سِرور این سایت در کشور ایران واقع شده است؛ به‌صرفه و با ترافیک نیم‌بها (در اغلب ISP ها) دانلود کنید!

 

دوره «محصل من» چیست؟
از وقتی که دوران دانش‌آموزی بچه‌ها با رفتن به کلاس اول شروع می‌شود، چالش‌ها و نگرانی‌های والدین هم وارد مرحلۀ جدیدی می‌شود. اگر محصل‌شان، کودک باشد ممکن است با خود بگویند: «فعلاً مهم نیست و بگذار پسرم/دخترم نوجوان شود و بعدها درس و تحصیلش را سفت و سخت بگیرم.» یا اگر کمی حساس‌تر باشند می‌گویند: «اگر الان که کودک است، آنطور که باید و شاید به تحصیل اهمیت ندهد، در نوجوانی هم بی‌تفاوت می‌شود.» و اگر پدر و یا مادر، خیلی حساس باشند که اهرم فشار بر روزگار کودک بیشتر و بیشتر می‌شود.
اگر دانش‌آموز در سنین نوجوانی باشد، کار پدر و مادر دشوارتر می‌شود؛ چرا که حسرت ناشی از رفتارهای اشتباه در گذشته (زمان کودکی)، ارتباط سازنده‌ای که ممکن است شکل نگرفته باشد، لج و لجبازی‌ها، هم‌راستا نبودن اولویت نوجوانان با اولویت‌های والدین‌شان و... همگی نگرانی‌ها بابت آیندۀ نوجوان را افزایش می‌دهند و زنگ خطر را برای روابط خانوادگی به صدا در می‌آورند.
اما به‌‌راستی درجۀ حساسیت پدر و مادر در مورد تحصیل کودک و نوجوان تا چه اندازه باید باشد که والدین با ویژگی‌هایی چون «بیخیالی» یا «سخت‌گیری» برچسب‌گذاری نشوند! پس از آنکه والدین حد و مرزهای ضروری را شناختند، راه تعامل را چگونه در پیش بگیرند که به یک «مشاور قابل اعتماد» و «الگویی ستودنی» تبدیل شوند؛ در همین راستا سراغ نقشۀ راهی رفته‌ایم که حاصل سال‌ها تحقیق و پژوهش شهرام اسلامی است، دوره‌ 5 جلسه‌ای ارزشمند با عنوان «محصل من». چه کسی مخاطب اصلی و در واقع شرکت‌کننده در این دوره است؟ والدین. بله، این بار پدر و مادرها باید درس‌های مهمی را فرا بگیرند و با به‌کار بستن این آموخته‌ها ارتباط موثری را با کودک و نوجوان دانش‌آموز خود برقرار کنند و در جهت خوشبختی فرزندشان گام بر دارند.
 
با تست‌های اختصاصی می‌فهمید در کجای کار هستید!
در دوره «محصل من» با پاسخ دادن یا امتیازدهی به یک سری سوالات هدفمند شهرام اسلامی به درک بهتری از وضعیت خود و فرزندتان خواهید رسید.
 
ترسیم دورنمای تحصیلی در کودکی و نوجوانی
یک پدر یا مادر خوب، همیشه به فکر فردای فرزندش است، با درک شرایط موجود و شناخت استعدادهای فردی کودک و نوجوانش، «برنامه‌ای دقیق» می‌چیند و اوضاع و امکانات را جوری سامان می‌دهد که دانش‌آموز دلبندش در مسیر درست قرار بگیرد. پس «محصل من»، برای فردای خود «برنامه» دارد. برنامه‌ای که کارنامه‌اش پر از نتایج درخشان خواهد بود.
 
میل و رغبت به درس خواندن!
آرزوی خیلی از پدر و مادرها این است که بی‌نیاز از گفتن «برو سراغ دَرسِت!» به بچه‌شان باشند و کودک یا نوجوان به‌‌صورت خودجوش و با اشتیاق و علاقه سراغ درس‌هایش برود. اما در برخی مواقع این خواسته محقق نمی‌شود و والدین با یادآوری‌های کلامی، اصرار بر درس خواندن فرزندشان می‌کنند. در «محصل من» از علل بی‌رغبتی بچه‌ها به درس و تحصیل می‌گوییم و راهکارهای ضروری را پیشنهاد می‌دهیم.
 
کلاس آنلاین و آمدن مدرسه به خانه!
با آنلاین شدن کلاس‌های درس کودک و نوجوان، کنترل پدر و مادر بر فرزندشان هم بیشتر شده است. بعضی مثل عقاب بالای سر محصلِ خانه‌نشین هستند که فلان ساعت آنلاین شود و تکالیفش را به‌موقع بارگذاری کند. این سبک تحصیل برای بعضی بچه‌ها فرصت خوبی را فراهم کرده که گوشی موبایل از وسیله‌ای آموزشی به دستۀ بازی تبدیل شود! ساعت‌های زیادی که صرف Game می‌شود و پدر و یا مادری که حرص می‌خورند و چالش‌های زیادی با فرزندشان دارند. خلاصه یادگیری آنلاین، علی رغم داشتن مزایای فراوان، کار بعضی از والدین را سخت‌تر کرده است؛ بیش از این جای نگرانی و درماندگی نیست! در دوره محصل من، راه‌ و رسم خشنودی خانواده با یکی شدن مدرسه و خانه شرح داده می‌شود.
 
شغل و آینده‌ای که از تصمیمات نوجوانی ساخته می‌شود.
پر واضح است که تصمیمات و انتخاب‌های نوجوانِ محصل، در شکل‌گیری آینده‌اش بسیار حایز اهمیت است. بعضی از نوجوانان آرمان‌ها و علایق‌شان را بر مبنای یک رشته تحصیلی خاص پایه‌گذاری می‌کنند و برای رسیدن به خواسته‌های خود برنامه‌ریزی می‌کنند. بعضی دیگر، سال‌های پایانی دانش‌آموزی را صرفاً به‌عنوان دورۀ گذار می‌پندارند و خب معمولاً برنامه‌شان «تا چه پیش آید» است. اما نقش پدر و مادر در دوران حساس نوجوانی چیست و چه بایدها و نبایدهایی را باید رعایت کنند؟ در «محصل من» نقش والدین در تحصیل نوجوان را واکاوری می‌کنیم.

جلسه اول) نیازسنجی، آگاهی و سنجش
شروع دوره پیرامون شناخت، آگاهی‌های اولیه و سنجش‌هایی است که به‌واسطه «تست‌های اختصاصی» شهرام اسلامی خواهید داشت. تست‌ها در همان جلسه مطرح و چگونگی تحلیل نتایج نیز ذکر می‌شود.
 
جلسه دوم) بایدها و نبایدهایی که والدین باید بدانند.
در جلسه دوم سراغ بایدها و نبایدهایی می‌رویم که والدین باید بدانند. یعنی با توجه به شناخت نسبی که از وضعیت کودک و نوجوان خود پیدا کرده‌ایم، می‌دانیم که چه کارهایی موجب پیشرفت و تقویت انگیزه در دانش‌‌آموز می‌شود و چه کارهایی آسیب‌زننده هستند.

 
جلسه سوم) اقدامات عملی برای برقراری ارتباط موثر
از آنجا که عالم بی‌عمل مثل زنبور بی‌عسل است، برای ایجاد ارتباطی موثر با فرزندتان یک سری اقدامات عملی و کارهای هدفمند را باید تمرین کنید. برای این منظور در جلسه 3 دورۀ محصل من، شهرام اسلامی راهکارهای اثربخشی را ارائه می‌دهد.

جلسه چهارم پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان
اغلب والدین پیرامون درس فرزندان خود با سوالات و تردیدهای مختلفی روبرو و به‌دنبال یافتن پاسخ‌هایی قانع‌کننده و کارساز هستند. در دو جلسه از دوره جامع تربیت کودک و نوجوان به پرسش‌وپاسخ پرداخته می‌شود و شهرام اسلامی پاسخ سوالات منتخب را در جلسه لایو می‌دهد.

جلسه پنجم: پرسش‌وپاسخ شرکت‌کنندگان و مباحث تکمیلی
در آخرین جلسه از دوره «محصل من»، ضمن پاسخ دادن به تعدادی از سوالات، نتیجه‌گیری و مرور نکات مهم یا شرح محتوای باقیمانده انجام گرفته است.

مخاطب این دوره هستید اگر...
دارای کودک و یا نوجوان محصل هستید.
با دانش‌آموزان سر و کار دارید.
نمی‌‌خواهید فرزندتان از درس دلزده شود.
نمی‌خواهید فرزندتان اشتباهات گذشته شما را هنگام تحصیل‌ تکرار کند.
می‌خواهید در ترسیم آیندۀ کودک و یا نوجوان خود نقش به‌سزایی داشته باشید.
فرزندتان هم درس و تحصیلش روبه‌راه است و هم ارتباطش با شما؛ اما می‌‌خواهید موفقیت را تثبیت و خوشبختی را ادامه‌دار کنید.
 
چرا باید فایل‌های دوره "محصل من" را دریافت کرد؟
شهرام اسلامی یکی از معدود مربیان زندگی مطرح در ایران است که فراتر از کلیشه‌های معمول، تنها به موضوع مربوطه می‌پردازد و با ارائه‌ی راهکارهای کاربردی، مخاطبان خود را همواره راضی نگه داشته است.
برای شرکت در دوره "محصل من" هیچ محدودیت مکانی وجود ندارد و به‌راحتی در هر جای دنیا، می‌توانید در این دوره ارزشمند شهرام اسلامی شرکت کنید و علاوه بر یادگیری نکاتی ارزشمند، آیندۀ بهتری را برای خود و عزیزان‌تان رقم بزنید.

ویدیوی نمونه از دوره "محصل من" 

به زودی...


برای تهیه‌ این دوره، دکمۀ "افزودن به سبد خرید" را زده و با کلیک روی "پرداخت" سایر مراحل ثبت سفارش را طی نمایید.

عضویت در خبرنامه سایت (رایگان)

    • مطالب و فایل‌های چندرسانه‌ای آموزشی، اطلاعیه‌ها و تخفیف‌های جدید "شهرام اسلامی" را در صندوق ایمیل خود دریافت کنید؛ لغو اشتراک در هر لحظه امکان‌پذیر است.

  • عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت شهرام اسلامی

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی

اطلاعات تماس

کانال تلگرام شهرام اسلامی

برای عضویت در تنها کانال رسمی شهرام اسلامی روی لینک زیر کلیک نمایید:

telegram.me/shahrameslami1

کانال تلگرام شهرام اسلامی

ورود

ساخت حساب کاربری